Autorka metody

Masażu Pięciu Przemian©

„Coraz bardziej potrzebujemy poczucia JEDNOŚCI i wewnętrznej/zewnętrznej spójności. To daje nam siłę i budzi świadomą odpowiedzialność. Techniki i terapie, mające na celu łączenie wszystkich elementów ciała, umysłu i emocji w jedną mozaikową całość, umieszczoną w splocie zewnętrznych okoliczności i zmienności Wszechświata, przynoszą nam Integrację i osadzenie w Centrum własnej Istoty. A gdy wszystkie elementy łączą się w Całość, odzyskujemy samych siebie.”

Daria Bidzińska-Rosłońska

Mistrz Naturopatii; Dyplomowana Biomasażystka; Nauczycielka masażu i terapii naturalnych z 15-letnim doświadczeniem w prowadzeniu Kursów, Szkoleń i Wykładów; Instruktor Kino Mana – hawajskiej pracy z ciałem i filozofii HUNY z ramienia Aloha International na Hawajach (2011); Absolwentka i Nauczycielka szkoły Thai Yoga & Healing Art Training Center w Bangkoku.

W latach 2005-2019 wykładowca masażu Shiatsu i HUNY w Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia we Wrocławiu; w latach 2008-2018 wykładowca w Akademii Terapii Naturalnych we Wrocławiu.

Daria jest założycielem i wykładowcą w Body Mind Spirit Centrum, w ramach którego od 2018r. kontynuuje realizację kursów, szkoleń i warsztatów z zakresu masaży, terapii naturalnych i ruchu w holistycznym ujęciu ciała, umysłu, emocji i ducha. Jest twórcą autorskiego warsztatu „Umysł świadomy ciała – hawajska nawigacja”, bazującego na hawajskiej filozofii i praktyce.

Swoją praktykę rozpoczęła w 2001r. od pracy z japońskim masażem ZEN-Shiatsu, bazującym na teorii meridianów wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Pogłębianie znajomości tej tematyki, a także własna intensywna praca z systemem ćwiczeń Makko Ho Shizuto Masunagi, zrodziły potrzebę stworzenia techniki, możliwej do zastosowania w formule spójnego masażu. W odróżnieniu od masażu ZEN-Shiatsu, Masaż Pięciu Przemian© uwzględnia rytm przepływu dobowego energii w meridianach oraz pracę ze wszystkimi Pięcioma Elementami w jednej sesji.  Masaż korzysta także z innych technik i możliwości, jakie daje praca przy stole do masażu.

Ujęcie Holistyczne, z którym spotkała się w trakcie poznawania medycyny Wschodu, rozwinęło się w jej praktyce w następnych latach (od 2007r.), kiedy rozpoczęła szkolenia z zakresu starożytnej hawajskiej filozofii i pracy z ciałem. Hawajskie masaże: Lomi Lomi Nui wg Susan Pa’iniu Floyd, Kahi Loa wg Serga Kahili Kinga oraz Ancient Lomi Lomi wg Jody Mountain to praca, która traktuje ciało, umysł i emocje, a także elementy świata „zewnętrznego”, całościowo, wzmacniając wszystkie części składowe. Nie ma tu działania wybiórczego, skoncentrowanego tylko na elemencie, który jest w dysharmonii.  Taka koncepcja JEDNOŚCI i integracji wszystkich elementów, realizowana jest w Masażu Pięciu Przemian©.   

Inspiracją do stworzenia metody Masażu Pięciu Przemian© stał się także Masaż Tajski i tradycyjna Tajska sztuka uzdrawiania. W trakcie 2019r. Daria brała udział w intensywnych szkoleniach z masażu tajskiego oraz tajskiej jogi RUE-SI DATTON w szkole Thai Yoga & Healing Art Training Center w Bangkoku, akredytowanej przez Ministerstwo Zdrowia Publicznego i Edukacji w Tajlandii, prowadzonej przez Mistrza KRAIJAKKRI RUNGROJSAKULPORN. Praca z masażem tajskim i tajską jogą przyniosła ugruntowanie koncepcji Holistycznego podejścia oraz dała możliwość zastosowania skutecznych technik pracy z ciałem w Masażu Pięciu Przemian©.  

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close