Masaż japoński Shiatsu

Masaż japoński Shiatsu jest współczesnym spadkobiercą naturalnych metod leczenia, wywodzących się z medycyny chińskiej. Metody zachowania zdrowia, praktykowane w Chinach przez tysiące lat, zostały zaadoptowane i rozwinięte przez Japończyków, którzy dopasowali je do własnej fizjologii, temperamentu i klimatu. Shiatsu powstało jako japońska forma masażu leczniczego, inicjującego procesy samo-zdrowienia organizmu. Prezentowany na Kursie styl masażu to ZEN Shiatsu, pochodzący od Shizuto Masunagi.

Pozytywne ukończenie KURSU potwierdzane jest DYPLOMEM.

Szkolenia z masażu Shiatsu realizujemy w trzech modułach:

Kurs Shiatsu podstawowy cz.1. i cz.2.

Dwa spotkania weekendowe: w sumie 32 godz. zajęć teoretyczno-praktycznych, stanowiących całość. Dyplom wydawany jest po ukończeniu obu części.

PROGRAM KURSU podstawowy – część 1:
1. Specyfika masażu Shiatsu
2. Zasady stosowania masażu
3. Wskazania i przeciwwskazania do masażu
4. Podstawy teoretyczne medycyny chińskiej w Shiatsu
5. Automasaż
6. Trening postawy
7. Praca z oddechem
8. Masaż poszczególnych części ciała w pozycji podstawowej
9. Nauka podstawowego zabiegu całościowego

PROGRAM KURSU podstawowy – część 2:
1. Masaż Shiatsu w pozycji bocznej – wskazania i zasady stosowania
2. Nauka całościowego masażu w pozycji bocznej
3. Masaż Shiatsu w pozycji siedzącej
4. MAKKO – HO , gimnastyka meridianów – praktyka ćwiczeń wzmacniających system kanałów energetycznych, jako wstęp do terapeutycznego wykorzystania masażu Shiatsu

Kurs Shiatsu terapeutyczne

Jedno spotkanie weekendowe: 16 godz. zajęć

Kontynuacja Kursu podstawowego


PROGRAM KURSU Shiatsu terapeutyczne :
1. Teoria kanałów energetycznych i ich znaczenie praktyczne
2. Masaż meridianów w podstawowym zabiegu Shiatsu
3. Masaż meridianów w pozycji bocznej
4. Dobór meridianów do pracy terapeutycznej z Shiatsu
5. Sesja terapeutyczna ćwiczeń MAKKO – HO , podstawy autodiagnozy i korekty obiegu energii w organizmie

Kurs Barefoot Shiatsu – masaż stopami

Jedno spotkanie weekendowe: 16 godz. zajęć

Kurs niezależny od powyższych

PROGRAM KURSU :
> BAREFOOT SHIATSU
masaż stopami to alternatywa dla zwyczajowo stosowanych technik pracy dłońmi a jednocześnie samodzielna forma masażu. Dzięki poznaniu specyficznych układów i możliwości, jakie daje użycie stóp, uzyskasz dodatkowe wsparcie w tradycyjnym stosowaniu Shiatsu lub zupełnie nową opcję pracy z tym masażem, w formie kompletnego zabiegu.
> RYTM PIĘCIU PRZEMIAN
pogłębienie wiedzy o Cyklu Pięciu Przemian umożliwia jeszcze precyzyjniejsze korzystanie z dobrodziejstw Shiatsu, a także dostarcza narzędzi do samodzielnej profilaktyki. Na Kursie dowiesz się, jak kształtować swoją codzienność w harmonii z rytmem dobowym i rytmem pór roku.
> MAKKO HO – sesja terapeutyczna
ćwiczenia Makko Ho powstały w Japonii i zostały opracowane w celu poprawienia przepływu energii w organizmie człowieka. W tych regionach świata, gdzie stosuje się Shiatsu, są one powszechnie stosowane jako technika samoleczenia, mająca wpływ zarówno na terapeutę, jak i na pacjenta. Każde ćwiczenie działa na specyficzną parę meridianów, aktywizując i harmonizując ich czynność, a pełna sekwencja sześciu ćwiczeń obejmuje całe ciało.


Masaż Shiatsu polega na stosowaniu nacisków w rytmie spokojnego oddychania. W trakcie masażu oprócz palców używa się dłoni, kolan, stóp, pracy całego ciała. Masaż wykonywany jest na macie lub kocach, w luźnym, wygodnym ubraniu, bez użycia oleju.

Shiatsu mobilizuje, stymuluje, harmonizuje i pobudza przepływ energii tam, gdzie pojawiają się blokady. Prostota stosowanych technik a jednocześnie skuteczne działanie Shiatsu powodują, że może on być z powodzeniem stosowany jako jedna z metod profilaktyki i nieinwazyjnego wspomagania organizmu.
Podstawowy zabieg Shiatsu sprawdza się jako metoda profilaktyczna, regeneracyjna i relaksacyjna. Może być wykorzystany zarówno na potrzeby własne, wspomaganie zdrowia swojego i członków rodziny, jak i w formie profesjonalnych zabiegów w gabinetach masażu i terapii naturalnych.
Shiatsu, nazywane często „akupunkturą bezigłową”, proponuje wiele ciekawych technik stymulowania przepływu energii CHI, KI w meridianach. Shiatsu terapeutyczne ma za zadanie udrożnienie systemu kanałów energetycznych, wzmocnienie go i stymulację przepływu energii. Taki zabieg jest impulsem do uruchomienia zdolności samoregulacji i autokorekty pracy energetycznej organizmu.
Wiedza o znaczeniu meridianów i umiejętność ich praktycznego wykorzystania w pracy z Shiatsu, podnosi efektywność wykonywanych masaży, zwiększa także precyzję zabiegów terapeutycznych. To z kolei powoduje, że Shiatsu terapeutyczne sprawdza się jako profilaktyka oraz metoda terapii indywidualnej.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
PROWADZENIE ZAJĘĆ:
Daria Bidzińska-Rosłońska
Kameralna grupa: do 6 osób (miejsce na spotkaniu rezerwuje wpłata zaliczki 100%, w wysokości pełnej odpłatności za zajęcia; w rezerwacji miejsc obowiązuje kolejność wpłat).
AKTUALNE TERMINY
MIEJSCE: Wrocław, dokładny adres podamy przy zgłoszeniu
Spotkania weekendowe:
sobota 10:00-18:00 ; niedziela 9:00-14:00
INFORMACJE DODATKOWE: co zabrać: wygodny strój do masażu i ćwiczeń (masaż wykonujemy w ubraniu, bez oleju), skarpetki, notatnik.
ZGŁOSZENIA: bodymindspirit@wp.pl >>> przed zgłoszeniem prosimy zapoznać się z Ogólnymi zasadami kursów i szkoleń – REGULAMINEM. Zgłoszenie na Kurs/Szkolenie/Warsztaty równoznaczne jest z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem postanowień niniejszego REGULAMINU.

W trakcie zajęć uczestnicy wykonują masaż na sobie nawzajem – przed zgłoszeniem na KURS proszę zapoznać się z przeciwwskazaniami do wykonywania masażu Shiatsu (poniżej). W sytuacji wystąpienia przeciwwskazań lub indywidualnych okoliczności u uczestnika zajęć, prosimy o zgłoszenie tego faktu prowadzącym przed rozpoczęciem zajęć oraz odstąpienie od poddania się zabiegom/masażom na sobie.

Przeciwwskazania:
• Nie należy traktować masażu Shiatsu, jako metody zastępczej w przypadku chorób zdiagnozowanych, a tym bardziej niezdiagnozowanych – może on być jednakże w takich wypadkach metodą wspomagającą leczenie.
• Nie stosuje się go w chorobie nowotworowej.
• Szczególną ostrożność należy zachować u osób z nadciśnieniem tętniczym lub padaczką; nie stosujemy wówczas zabiegów na głowie.
• Nie wykonuje się masażu w przypadkach: choroby zakaźnej, wysokiej gorączki, ostrych zatruć, stanów zapalnych, silnych bóli (zwłaszcza niewiadomego pochodzenia), złamań.
• Ostrożność i delikatność należy zachować w przypadku skręceń, zwichnięć, dawnych złamań oraz silnej osteoporozy.
• Nie należy stosować Shiatsu w okolicach ciała, gdzie są świeże skaleczenia, stany zapalne, żylaki i podobne dolegliwości.
• Masaż Barefoot Shiatsu – masaż stopami wykonywany jest w pozycji leżenia na brzuchu i obejmuje intensywne techniki – z tego względu nie jest wskazany dla kobiet w ciąży.

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close